You are here:

Tradycja niedzielnego obiadu

Tradycja niedzielnego obiadu
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Niedziela to dla wielu z nas jedyny dzień w tygodniu, który możemy spędzić wspólnie z rodziną. Rodzinne śniadanie, czy obiad to również doskonały moment na to, aby chwilę ze sobą porozmawiać celebrując przy tym spożywany posiłek. Często jednak mimo wielu starań rodziców w celu nawiązania rozmowy i znalezienia wspólnego tematu dzieci po zjedzonym posiłku „uciekają” od stołu do swoich zajęć.

Warto zatem zadbać o to, aby nie serwować zawsze tych samych dań i urozmaicać odrobinę posiłki, co z pewnością pobudzi członków rodziny rozmów, a niedzielny obiad stanie się miłym i przyjemnym czasem w gronie rodzinnym.

Tradycyjny obiad niedzielny to w większości domów rosół z kury z makaronem oraz drugie danie w postaci kotleta schabowego, ziemniaków lub klusek oraz surówki.

Z pewnością miłym kulinarnym zaskoczeniem dla naszej rodziny będzie zaserwowanie nieco innych dań. Świetnym pomysłem będą na przykład żeberka w coli. Ich przyrządzenie nie jest skomplikowane, a oryginalny smak na pewno przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Możemy przy okazji poeksperymentować z ciekawymi dodatkami w postaci sałatek z żurawiną, truskawkami, czy orzechami arachidowymi.

Kurczak serwowany podczas niedzielnego obiadu również może być przyrządzony w ciekawy sposób. Filety możemy marynować w imbirze, dzięki czemu mięso nabierze wyrazistego smaku i aromatu. Ciekawy smak uzyskamy również piekąc kurczaka z czereśniami lub w wersji bardziej egoztycznej – z pędami bambusa.

Doskonałym pomysłem będzie podanie koktajlu z krewetek, dzięki czemu nasz niedzielny obiad stanie się bardziej wykwintny.

Jeśli jednak mamy obawy, że przygotowane przez nas nietypowe potrawy mogą nie zyskać dostatecznej aprobaty członków rodziny, która przyzwyczajona jest do konkretnych smaków niedzielnych, możemy tradycyjnego kurczaka zamienić na równie smaczne danie, jakim jest karkówka z warzywami, która bez wątpienia posmakuje każdemu bez wyjątku.

Chociaż dla wielu z nas niedzielny obiad zawsze kojarzy się z tradycyjnymi daniami to nie zaszkodzi od czasu do czasu poeksperymentować i zaskoczyć naszych domowników zupełnie nowymi, ale równie smacznymi daniami.

Starsze artykuły:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top