You are here:

Brzoskwinie czy nektarynki – co lepsze?

Brzoskwinie czy nektarynki – co lepsze?
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

kulinaria (6)Te dwa owoce to niewątpliwie symbole lata. Podczas letnich miesięcy warto wprowadzić je do swojej diety, ponieważ mają bardzo dużo wartości odżywczych. Wartość odżywcza obu owoców jest bardzo podobna. Jedyną różnicą jest to, że nektarynka ma skórkę pokryta drobnymi włoskami i nieco inny smak niż nektarynka.
Osoby odchudzające się na pewno docenią fakt, że zarówno nektarynka jak i brzoskwinia mają bardzo niską zawartość kalorii, ale za to wysoką zawartość błonnika. W przypadku brzoskwiń błonnika jest nieco więcej. Owoców nie powinno się obierać, ponieważ właśnie tam znajduje się najwięcej składników odżywczych.
Ponadto brzoskwinie wpływają korzystnie na naszą skórę ze względu na wysoką zawartość beta karotenu. Oprócz wpływu na skórę owoce mają też dobre działanie na serce i cały układ krwionośny, dlatego polecane są dla osób borykających się właśnie z takimi problemami zdrowotnymi.
Nektarynki i brzoskwinie mogą być spożywane na surowo, ale także jako dodatek do ciast, koktajli, sałatek, musów i sorbetów.

Starsze artykuły:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top